До уваги фізичних осіб, які здійснюють професійну діяльність адвокатів - Nexum
1259
single,single-post,postid-1259,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,qode-theme-ver-2.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
услуги адвоката, услуги юриста,консультация по юридическим вопросам, консультация адвоката

До уваги фізичних осіб, які здійснюють професійну діяльність адвокатів

10:53 24 Май in Без категории
0 Comments

У Головному управлінні ДФС у Закарпатській області інформують щодо деяких питань взяття на облік та оподаткування доходів фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність адвоката та одночасно підприємницьку діяльність.

Порядок та умови взяття на облік та зняття з обліку у контролюючих органах фізичних осіб, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці та при цьому провадять незалежну професійну діяльність затверджено наказом Міністерства фінансів України від 09.11.2011 № 1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів». Якщо фізична особа зареєстрована як підприємець і при цьому ця особа провадить незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується у контролюючих органах як фізична особа-підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності. У такому разі фізична особа зобов’язана подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) або через уповноважену особу до контролюючого органу за місцем свого постійного проживання заяву за формою № 5-ОПП з позначкою «Зміни» та копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю. Взяття на облік здійснюється у день отримання контролюючим органом заяви за формою № 5-ОПП, про що фізичній особі надсилається (видається) довідка про взяття на облік за формою № 34-ОПП.
Статтею 1 Закону України від 05 липня 2012 року № 5076 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» встановлено, що адвокатською діяльністю визнається незалежна професійна діяльність адвоката зі здійснення захисту представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.
Незалежна професійна діяльність – це діяльність адвокатів за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою-підприємцем та використовує працю не більш як чотирьох фізичних осіб (п.п. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс)
Так, фізична особа, яка здійснює незалежну адвокатську діяльність, не може бути підприємцем у межах такої адвокатської діяльності. Адвокатська діяльність не є підприємницькою і не може здійснюватися фізичною особою-підприємцем.
Спрощена система оподаткування, обліку та звітності застосовується виключно юридичними особами або фізичними особами-підприємцями, які здійснюють незалежну професійна діяльність, Кодексом не передбачено. Фізична особа-підприємець не може здійснювати адвокатську діяльність, а до доходів, отриманих від провадження незалежної професійної діяльності, не може бути застосовано спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
Таким чином, фізична особа-підприємець, яка одночасно провадить незалежну адвокатську діяльність, веде окремий облік доходів (витрат), отриманих (понесених) від провадження незалежної професійної діяльності і підприємницької діяльності, та здійснює окремо розрахунки з бюджетом.
Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, встановлено у ст. 178 Кодексу. Оподаткування доходів фізичних осіб-підприємців-платників єдиного податку визначено главою 1 розділу XIV Кодексу. У разі, якщо фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, одночасно здійснює підприємницьку діяльність на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, така особа веде дві книги обліку доходів та витрат. Одну Книгу обліку доходів та витрат, затверджену наказом Мін доходів від 16.09.2013 № 481 для відображення доходів, отриманих від незалежної професійної діяльності, другу Книгу для обліку доходів від підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579.
За результатами звітного року такий платник податку подає дві декларації. Одну – податкову декларацію про майновий стан і доходи для відображення доходів, отриманих від незалежної професійної діяльності, до 1 травня року, що настає за звітним, та самостійно сплачує суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій податковій декларації до 1 серпня року, що настає за звітним, за формою, затвердженою наказом ДФС України від 02.10.2015 № 859. Доходи, отримані від здійснення підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування, відображаються в іншій декларації – Податковій декларації платника єдиного податку-фізичної особи-підприємця, затвердженій наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578, яка платниками єдиного податку подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) року.
Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зокрема, адвокатську діяльність, та отримують дохід від цієї діяльності.
Базу нарахування єдиного внеску для зазначених категорій платників визначено ст. 7 Закону № 2464. Згідно з нормами частини п’ятої ст. 8 Закону № 2464 єдиний внесок для зазначених категорій платників єдиного внеску встановлено
у розмірі 22 відсотки до бази нарахування єдиного внеску.
Джерело: Державна фіскальна служба України

Автор: Понзель Марина Генадіївна

 

Поделиться:


Нет комментариев

Оставить комментарий